First Minute!

Bernina Ekspres. Magiczne krajobrazy i J. Garda

1 800,00  1 645,00 


Austria. Szwajcaria. Włochy


04.10.2025r – 07.10.2025r / 4 dni


WYŻYWIENIE: HB
TRANSPORT: Autokar 
ZAKWATEROWANIE: Hotel 
OPIS POKOJU: DBL / TWIN

Bajkowa, trasa przez Alpy Szwajcarskie

Zapierające dech w piersiach trasy. Niesamowite widoki

 

Bernina Express to jedna z najbardziej malowniczych tras kolejowych na świecie,

która łączy szwajcarskie miasto Chur z włoskim miastem Tirano.

Trasa przebiega przez spektakularne krajobrazy Alp Szwajcarskich i obejmuje słynne linie kolejowe Albula i Bernina,

które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przejazd najpiękniejszą trasą kolejową, słynnym ,,czerwonym pociągiem,,

Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt  czyli Ospizio Bernina  to Nobel dla inżynierii kolejowej. Trasa jest wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej spektakularną trasę jaką widzieli w życiu.   Trasa rozpoczyna się w Szwajcarskim  Chur i biegnie  przez  słynny, luksusowy kurort Sankt Moritz. do Tirano we Włoszech.

 

 

Atrakcje na Trasie:

    • Chur: Najstarsze miasto w Szwajcarii, pełne zabytkowych budowli i wąskich uliczek.
    • Landwasser Viaduct: Jeden z najbardziej ikonicznych wiaduktów na trasie, imponujący swoją architekturą i wysokością.
    • Albulapass: Przejazd przez tunel Albula i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków górskich.
    • St. Moritz: Znany ośrodek narciarski i letniskowy, idealny na krótki postój.
    • Berninapass: Najwyższy punkt trasy na wysokości 2253 metrów n.p.m., z panoramicznymi widokami na lodowce i szczyty górskie.
    • Brusio Spiral Viaduct: Unikalny spiralny wiadukt, który pozwala pociągowi na pokonanie znacznej różnicy wysokości na krótkim odcinku.
    • Tirano: Malownicze włoskie miasteczko, końcowy punkt trasy, znane z winnic i pięknej architektury.

 

 

PROGRAM  IMPREZY

DZIEN I 

Wyjazd w godzinach porannych do Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

 

DZIEŃ II

Śniadanie, po śniadaniu przejazd  w stronę J. Garda do miasteczka Siemione. W miasteczku zobaczymy fortecę Scaligeri. Zobaczymy również kościół garnizonowy Sant Anna della Rocca, przejdziemy na punkt widokowy i zobaczymy willę sławnej śpiewaczki operowej Marii Callas. Czas wolny  na placu starego miasta na kawę i słodką przekąskę. Wsiadamy na pokład motorówki i płyniemy w rejs podziwiać krajobrazy i krystalicznie czyste wody Jeziora Garda.  Rejs motorówkami po Jeziorze odbywa się ( w sprzyjających warunkach pogodowych). Przyjazd do WeronyWerona to  miasto znana z dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”. Chociaż dzieło powstało w XVI w., bohaterowie dramatu wciąż są symbolem romantycznej miłości. Zwiedzanie rozpoczniemy spacerem od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Zobaczymy słynny: Rzymski amfiteatr Arena (z zewnątrz) to najlepiej zachowany spośród rzymskich amfiteatrów, spacerując udamy się w kierunku Piazza delle Ebre z Domus Mercatorium i Torre del Gardello, przez Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego i Palazzo Governo wraz z  loggią dell Consiglio. Powrót  do hotelu. Obiadokolacja, czas wolny nocleg. 

 

 

DZIEŃ III

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd  do miasteczka we Włoszech TIRANO. Wsiadamy do pociągu BERNINA EKSPRES, którym  przejedziemy jedną z najpiękniejszych tras pociągiem BERNINA EXPRESS. Trasą to jest wpisaną na listę UNESCO. To najbardziej widowiskowa trasa kolejowa w Alpach i jedna z  najbardziej znanych wizytówek Szwajcarii.  Podczas jazdy tym niezwykłym pociągiem, można podziwiać malownicze górskie scenerie, doliny, rzeki, jeziora oraz imponujące wiadukty, lodowce w tym m.in. wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco, wiadukt Landwasser. w 1908 r. Przejazd do Szwajcarii do miejscowości Chur. Przejazd do Hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg

 

 

DZIEŃ IV

Śniadanie, po śniadaniu  wyjazd w drogę powrotna do Polski. Po drodze zatrzymam się w Salzburgu. Odpoczniemy w Ogrodach Mirabell. Spacerem udamy się  na Stare miasto i Getreidegasse najstarszą i jedna z najpiękniejszych ulic miasta. Zobaczymy Dom Mozarta, Residentzplatz, pomnik Mozarta, twierdza Hohensalzburg.  Wjedziemy na górujący nad miasta Zamek z którego rozpościera się przepiękny widok na Alpy.

Czas wolny na skosztowanie austriackiego piwa. 

Przyjazd do Polski w godzinach nocnych 

 

 

 

Termin:  04.10.2025r – 07.10.2025r. 

 

 

Cena  1800,00 zl/os + 160 euro/os

Cena zawiera następujące świadczenia

  • Transport Autokarem ( DVD,WC, Klimatyzacja)
  • Opłaty drogowe i parkingi i opłaty wjazdowe do miast
  • 3 x nocleg 
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  • Ubezpieczenie T. U. UNIQA
    • ( Koszty leczenia /20 000 EUR, Medical expenses,
    • Natychmiastowa pomoc assistance (zakres podstawowy) /20 000 EUR Assistance (basic scope)
    • Następstwa nieszczęśliwych wypadków / Personal 2 000 EUR
    • Bagaż / 200 EUR
    • Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia COVID-19 za granicą.
    • The insurance covers COVID-19 medical expenses abroad. Włączone ryzyka skręcenia i zwichnięcia w NNW
  • Opiekę Pilota / Przewodnik
  • TFG/TFP
  • Zestawy  Tour Guide
  • Podatek Vat
  • Bilety na Bernina Ekspres, Bilety na Zamek w Salzburgu. 

 

 

Wyjazdy 

  • BIELSKO BIAŁA. DOLNA  PŁYTA DWORCA PKS.  GODZ  – 3:00
  • PSZCZYNA. UL. GÓRNOŚLASKA 42 STACJA  PALIW ,,ORLEN,, GODZ-  03;20
  • TYCHY. UL.PRZEMYSŁOW  STACJA PALIW  ,,BP,,  GODZ  – 3:45
  • KATOWICE. UL. SADOWA 5.   GODZ –  04:00
  • ŚWIETOCHŁOWICE. UL. POLNA PRZYSTANEK  M1. KIERUNEK GLIWICE.   GODZ – 04:15
  • ZABRZE. UL. ROOSEVELTA 81- STADION ARENA.   GODZ – 04 :30
  • GLIWICE.C.H. EUROPA CENTRALNA PARKING   MACDONALD. GODZ  – 05:00

 

 

Zakwaterowanie

Hotel***/ Pensjonat

pokoje  2 / osobowe z pełnym węzłem sanitarnym

pokoje  3 / osobowe z pełnym węzłem sanitarnym

SINGL – dopłata 600,00zł

 

 

Wyżywienie

HB

 

Informacje praktyczne

Niezbędne dokumenty
Ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka)
Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski. 
Covid-19
wjazd bez ograniczeń
Taksa klimatyczna
obowiązkowa opłata w hotelu przy zakwaterowaniu: dorośli: 1- 6 EUR/noc. Opłata uzależniona jest od liczby gwiazdek hotelu, np. w Rzymie, w hotelu 4* – ok. 6 EUR/noc;
w hotelu 3* – ok. 4 EUR/noc; w okolicach Florencji, Rzymu, Neapolu, Asyżu, Perugia, Padwy, Wenecji, Werony w hotelu 3*- ok. 2,00 EUR/noc.
Opieka na miejscu
opieka pilota
Waluta
( EUR ) 
( CHF ) –  Szwajcaria

*organizator zastrzega sobie  możliwość  zmiany kolejności zwiedzania

*Wycieczka ze zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

 

 

 

 

 


 

Zapoznaj się z innymi kierunkami Podróży !

 

Polska

Grecja

Chorwacja

Czarnogóra

Bułgaria

Czechy

Węgry

Słowacja